تبلیغات

درباره ما

بایگانی

آمار سایت

 • افراد آنلاین 1
 • بازدید امروز 13
 • بازدید دیروز 1
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 13
 • بازدید این ماه 21
 • بازدید این سال 331
 • بازدید کل 359
 • تعداد مطالب سایت 54
 • تعداد نظرات 0

شبکه های اجتماعی


امروزه سیستم های دستگاه تصفیه آب در اشکال و اندازه ها بسیاری به بازار عرضه شده است. اما بدون توجه به جایی که دستگاه تصفیه آب در آن نصب می شود، شانس خوبی وجود دارد که می توانید از یک رسانه فیلتر استفاده کند که می توان آن را با یک برنامه منظم تغییر داد و به بهبود عملکرد آن کمک کرد . در این مقاله اطلاعات مفیدی درباره تعویض فیلترهای آب در دستگاه تصفیه آب خواهید خواند .
چرا فیلترهای دستگاه تصفیه آب نیاز دارند که تعویض شوند؟
بسیاری از سیستم های تصفیه آب از کربن، زغال چوب و یا ترکیبی از رسانه های فیلتر برای کمک به کاهش ناخالصی موجود در آب استفاده می کنند. در این سیستم ها به طور کلی می توان زمان تعویض فیلتر را به دو صورت تشخیص داد.
در روش اول، برخی از آلاینده ها به صورت مکانیکی فیلتر می شوند، به این معنی که آنها به اندازه کافی بزرگ هستند که در منافذ فیلتر به دام افتاده باشند. سایر آلاینده ها به سطح رسانه فیلتر بستگی دارند. در نهایت، سطح رسانه فیلتر از آلاینده ها پر می شود و هیچ فیلتر دیگر نمی تواند آلاینده های بیشتری را از آب جذب کند و یا در روش تشخیصی دوم، در مورد فیلتراسیون مکانیکی، منافذ فیلتر با غلظت های بسیاری از آلاینده ها مسدود می شود و آب دیگر قادر به حرکت موثر از طریق فیلتر نیست.
در حالی که روش دوم زمان تعویض فیلتر به راحتی قابل تشخیص است، زیرا سرعت جریان آب تولید شده توسط سیستم به طور چشمگیری کاهش می یابد، اما به راحتی نمی توان گفت چه زمانی سطح فیلتر رسانه کاملا پر شده است و نیاز به تعویض دارد.
معمولا هر چند وقت یک بار نیاز است فیلترهای سیستم تصفیه آب تغییر کند؟
چرخه تعویض توصیه شده برای فیلترها از یک محصول به بعد متفاوت است. شرکت های تولید کننده دستگاه تصفیه آب خانه معمولا پیشنهادی برای چرخه تعویض فیلتر را تولید کرده اند.
چرخه تعویض فیلتر ممکن است برای تعداد مشخصی از گالن آب استفاده شده و یا برآوردی از تعداد ماههایی باشد که کارتریج در خانه در مدت زمان خاصی مورد استفاده قرار گرفته است. برای اطمینان از اینکه فیلتر برای کاهش آلاینده ها به درستی به کار خود ادامه می دهد ، آن را با توجه به توصیه های سازنده آن جایگزین کنید.
چگونگی انتخاب بهترین کارتریج
کارتریج فیلتر لزوما یکسان نیستند. در حالی که یک کارتریج غیر استاندارد ممکن است دارای اندازه مشابه با کارتریج دستگاه اصلی شما باشد و یا حتی به نظر برسد که داخل محفظه یک دستگاه تصفیه آب به راحتی قرار گرفته است، حتی کارتریج با سایزهای کوچک می تواند باعث شود که آب به جای عبور از داخل کارتریج از اطراف آن عبور کند.
علاوه بر این، کارتریج های فیلتر غیر استاندارد ممکن است دارای کیفیت مشابه با کارتریج توصیه شده توسط سازنده نباشد. این می تواند منجر شود تا تصفیه آب به طور مؤثر انجام نشود و یا حتی باعث شود مواد نامناسب به کار رفته در آنها نیز به آب وارد شده و منجر به بروز مشکلات جانبی دیگری در آب شود به جای تصفیه آب آن را آلوده تر نمایند.
برای اطمینان از اینکه دستگاه تصفیه آب شما کار خود را به طور موثری انجام می دهد، از کارتریج مناسب با آن و توصیه شده توسط سازندگان آن استفاده کنید و فیلتر خود را در فاصله زمانی توصیه شده تغییر دهید.


این مطلب را به اشتراک بگذارید

[ امتیاز : ]