تبلیغات

درباره ما

بایگانی

آمار سایت

 • افراد آنلاین 1
 • بازدید امروز 7
 • بازدید دیروز 0
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 8
 • بازدید این ماه 57
 • بازدید این سال 193
 • بازدید کل 221
 • تعداد مطالب سایت 51
 • تعداد نظرات 0

شبکه های اجتماعی


دستگاه تصفیه آب

از آنجا که هرمورد از فناوری های تصفیه آب , گونه یا این که گونه های محدودی از آلاینده ها و آلودگی های مو جود در آب‌آشامیدنی را حذف می نمایند , بدین ترتیب هیچ کدام از روشها , به تنهایی قوی به حذف همگی آلاینده های جانور در آب نیستند . برای پباده سازی یک سیستم تصفیه آب‌آشامیدنی دلخواه , باید حرفه آوری های گوناگون را با نیز مخلوط کنیم تا به کیفیت دلخواه آب‌شرب دست بیابیم .

هرکدام از رشته آوری ها , بایستی در کنار روش های دیگر قرار بگیرد تا امکان حذف آلاینده های آب حداکثر شود . طرح کلی زیر , یک سیستم تصفیه آب را نشان می‌دهد که برای ساخت آب شرب باکیفیت کیفیت خوب پباده سازی شده‌است .
تراز اولیه , برای حذف آلاینده های اول در آب , گذشته از ورود به سیستم حساس , پباده سازی شده‌است . این تراز به پیش تصفیه هم دارای شهرت است . در اين تراز , آلاینده هایی که احتمالا به سیستم حساس اسمز معکوس ( RO ) جراحت بزنند و یا این که عملکرد آن را کاهش دهند , حذف می‌شوند . سیستم های پیش تصفیه میتوانند از این قبیل باشند : فیلترهای کربنی که کلر را از آب حذف می نمایند , فیلترهای الیافی یا این که شنی و یا این که دیسکی که ذرات گل و لای , لجن و آلودگی های آویزان در آب را حذف می نمایند و یا این که فیلترهای رنج گیر که قابل انعطاف کننده آب میباشند و رنج آب را کاهش می دهند تا بازدارنده از رسوب گذاری آب شوند . در دستگاه های تصفیه آب خانگی , معمولا از سه تراز برای پیش تصفيه استفاده می نمایند : دو تراز غربال الیافی و یک سطح غربال کربنی .

سطح دوم در سیستم پباده سازی شده فوق , سطح اسمز معکوس ( RO ) است . RO می‌تواند ۹۰ % تا ۹۵ % ناخلاصی ها و آلاینده های محلول در آب را حذف نماید . در واقع تراز اسمز معکوس , قلب یک سیستم های تصفیه آبکامل و کارامد است . به دلیل آن که طیف وسیعی از آلاینده ها را به صورت اثرگذار از آب حذف می نماید .

البته , فیلترهای غشائی RO که دارنده منافذ دوچندان فراوان ریز برای عبور ملکولهای آب میباشند , سرعت عبور آب را به شدت کاهش می دهند . به نحوی که آب به طور قطرات فراوان کوچک , از خروجی این تراز بیرون می گردد . در فیض وجود یک منبع ذخیره ساز , برای گردآوری آب تصفیه شده بوسیله غربال اسمز معکوس , اضطراری است .

زمانی از انبارکردن آب‌آشامیدنی حرف می‌گوییم , باید پیش گویی های حتمی را برای یک ایراد احتمالی دیگر بکنیم و آن بوی ماندگی و مزه کهنگی آب ذخیره شده‌است . به همین علت گام‌بعدی , تراز نو سازی و حذف مزه و بوی کهنگی و ماندگی آب است . شایسته ترین گزینش برای این سطح , فیلترهای کربنی می باشند که مزه و بوی نامطلوب آب را که احتمالا در اثر ماندن طولانی مقطع آب در منبع ذخیره , حاصل شده باشد حذف کرده و آب را گوارا می نمایند .

علاوه بر فرایند ذکر شده فوق , می توان سازه به ضرورت , از پروسه کامل کننده دیگر استفاده کرد که از آن جمله می شود به اولترافیلتراسیون ( UF ) و اشعه ماورای بنفش ( UV ) برای ضدعفونی و استریل کردن آب‌شرب اشاره نمود .

این سیستم ترکیبی که در صدر تماما توضیح داده شد , میتواند بخش بخش اعظم ای از آلاینده های متفاوت در آب شرب را حذف کرده و آبی رنگ تندرست و گوارا ساخت نماید .

[ امتیاز : 3 ]