تبلیغات

درباره ما

بایگانی

آمار سایت

 • افراد آنلاین 1
 • بازدید امروز 3
 • بازدید دیروز 1
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 3
 • بازدید این ماه 11
 • بازدید این سال 321
 • بازدید کل 349
 • تعداد مطالب سایت 54
 • تعداد نظرات 0

شبکه های اجتماعی


دستگاه تصفیه آب

امروزه مردمان در رابطه آب شرب خویش زیاد احتیاط می نمایند و شاید در اینباره تحقیقاتی به فعالیت آورند .

با دقت به این‌که خرید مداوم آب معدنی ( آب بطری ) فراوان پرهزینه است , راه‌حل های دیگر مانند استفاده از دستگاه های تصفیه آب خانگی قادر است دلخواه خیس باشد .

البته پیشین از هر چیز بایستی از تندرست و کیفیت آب شرب خویش اطمینان حاصل نمائید و آن را مورد بررسی قرار دهید .

مواقعی که به صورت معمول در آب یافت میگردند دربرگیرنده : جیوه , مس , میکروارگانیسم ها و اشکال زیادی از مواد ضدعفونی کننده , کود و داروها .

یکسری روش معمولی برای درک کردن به میزان خلوص آب بوسیله خودتان


۱ - یک استکان از جنس شیشه واضح را از شیر آب آشپزخانه خویش لبریز فرمایید .

جام شیشه ای را رو به فروغ نگه دارید و به آب باطن آن نگاه نمائید , واضح است یا این که کدر و تیره؟ آیا میتوانید ذرات آویزان در آب را به طور شناور یا این که به طور ته نشین شده در آن ببینید؟ هر چیزی که غیر از مایع روشن و روشن باشد می‌تواند علامتی از آلودگی باکتریایی یا این که ذرات آویزان باشد .

۲ - آب را رایحه فرمایید

آیا بویی مشابه تخم مرغ گندیده یا این که یک استخر شنا یا این که سوهان ناخن در اثر ساییدن یا این که هر چیز دیگری که بوی نامطبوع میدهد دارد؟ این عطر قادر است به دلیل وجود میزان بالای کلر , محلول های آلی و یا این که گوگرد باشد .

۳ - از روش دکان های اسباب و اثاث آزمایشگاهی یک کیت آزمایش تشخیص خلوص آب تنظیم کنید :

از امکان های کیت آزمایش به صورت معمول عبارتند از : مقدار گیری میزان کلر , نیترات ها و نیتریت ها , مواد معدنی از قبیل آهن , مس و سرب و آرسنیک میزان رنج آب .

نکته : نتایج به دست آمده ازاین روش با جزییات بیشتر از سود ایست که شما می‌توانید از روش نگاه کردن به آب بدست آورید .

بیشتر بخوانید : اخطار در رابطه آلاینده های خطرناک جانور در آب شرب که از آب چاه ها و منابع آب های زیرزمینی استخراج می گردد .

۴ - از شرکتهای دارای اعتبار که در موضوع آب و تصفیه آب عمل می نمایند بخواهید که ابزارهای آزمایش آب را به شما معرفی نمایند :

برای مثال دستگاه TDS متر , یک کدام از ابزارهایی است که ناخالصی های محلول در آب را میزان گیری می نماید . این دستگاه با استفاده از خواص سوق دهی الکتریکی آب , تخمین تقریبا مطلوبی از جامدات محلول در آب که به آن سنگینی آب هم گفته می گردد را با واحد PPM ( میلی گرم در لیتر ) ارائه میدهد .

با استفاده از این دستگاه کوچک می‌توانید هرچند وقت یکبار میزان خلوص آب مصرفی و آشامیدنی را میزان گیری نمایید .

۵ - از آزمایشگاه های ماهر برای آزمایش خلوص آب امداد بگیرید :

۱ - ۵ برای یافتن آزمایشگاه هایی که میتوانند آزمایش متبوع شمارا انجام دهند با بخش بهداشت محلی خویش تماس حاصل نمایید و یک لیست از آزمایشگاه های دارای شرایط تهیه و تنظیم نمایید .

۲ - ۵ یک یا این که یک سری مثال از آب مصرفیتان را برای تست در ظروف شیشه ای منحصربه‌فرد آماده آورید .

۳ - ۵ ظروف شیشه ای مملوء از آب را برای تجزیه و ارزیابی به آزمایشگاه برده و فیض ی تست را با متخصص ها و کارشناسان آب و تصفیه آب درمیان بگذارید .

در شرایطی که با هرکدام از طریق های فوق بدین سود رسیدید که آب مصرفی شما کثیف یا این که غیر مطمئن است , پیشنهاد میشود که یک دستگاه تصفیه آب خانگی خریداری نمایید

[ امتیاز : 3 ]