تبلیغات

درباره ما

بایگانی

آمار سایت

 • افراد آنلاین 1
 • بازدید امروز 13
 • بازدید دیروز 0
 • ورودی امروز از گوگل 0
 • ورودی دیروز از گوگل 0
 • بازدید این هفته 14
 • بازدید این ماه 63
 • بازدید این سال 199
 • بازدید کل 227
 • تعداد مطالب سایت 51
 • تعداد نظرات 0

شبکه های اجتماعی


در هنگام نصب دستگاه تصفیه آب یا این که بده بستان فیلترها , حباب های دوچندان ریز در آب تصفیه شده به چشم می‌خورد . گهگاه صورت این حباب ها طوری است که آدم گمان می نماید اینها ذرات ریز آویزان می باشند یا این که برای مثال ذرات الیاف یا این که پلاستیک میباشند . این حبابها در صدر سبب ساز شیری رنگ شدن آب میگردند و آنگاه در تراز آب عده می‌شوند . شاید در چشم نخستین , چه بسا اشخاص زبده و ظریف هم گمان نمایند که‌این حبابها , ذرات جامد آویزان در آب می‌باشند . علی الخصوص که‌این حباب ها در بالا در آب آویزان میباشند و به مرور در مرحله آب عده میگردند و صورت عجیبی به آب می دهند . البته کافی است جام آب را یک‌سری دقیقه به درحال حاضر خویش رها فرمایید . خواهید رویت کرد که حباب ها ناپدید می‌شوند و این نشان می‌دهد که اینها , جامد نیستند .
در حالتی‌که استکان آب را یکسری دقیقه به حالا خویش رها کنیم , به مرور , این حبابها کمتر و کمتر شده و آن‌گاه به طور کامل از بین می‌روند .
البته علت این پدیده چیست؟
این حبابهای ریز به دلیل وجود هوا در حفره های زیاد ریز فیلترها و ممبران است . با مالامال شدن آب در فیلترها و ممبرین , آب جایگزین هوای درون حفره ها می‌شود . هوا به طور حباب های ریز بیرون می‌شود . وقتی که تمام هوای باطن سیستم بوسیله ی آب تخلیه شد , حباب ها ناپدید می‌شوند . زمان اضطراری برای تخلیه ی هوای درون سیستم و رفع این اختلال , با اعتنا به مدل دستگاه , دسته فیلترها و ممبران , میزان فشار هوا , بازه زمان استفاده از دستگاه و … گوناگون خواهد بود . البته به صورت نرمال حدود دو هفته زمان خواهد برد . این یک مسئله به طور کامل معمولی و ارگانیک است و به هیچ وجه جای نگرانی ندارد و هیچ تاثیری در کیفیت و بهداشت و تندرست آب ندارد .

جذاب است بدانید که‌این ایراد , در تمام جهان مطرح است . کافی است این خلل را به گویش انگلیسی در وب کاوش فرمائید تا نتایج متعددی برای آن پیدا فرمائید .
*
آیا حقیقتا بایستی روزمره هشت استکان آب بنوشیم؟
حدود ۶۰ درصد تن ما از آب ساخته شده شده‌است . از طرفی ما به صورت آراسته در هم اکنون حیف کردن ( دفع ) آب , علی الخصوص از روش ادرار و عرق کردن هستیم .
در باره این که روزمره چقدر آب بایستی بنوشیم , اظهار نظرهای متفاوتی موجود است . دارای اسم و رسم ترین این نقل قولها , نوشیدن روزمره ۸ جام , برابر با دو لیتر آب طی روز را پیشنهاد می نماید .
از طرفی کارشناسان پیشنهاد می کنند که ما درطول روز و به صورت مداوم می بایست آب بنوشیم چه بسا در‌صورتی‌که حس تشنگی نمیکنیم , چرا‌که تن ما مرتبا در معرض خشک شدن قراردارد .
حقیقت این است که میزان آبی‌رنگ که ما روزمره بایستی بنوشیم , به عوامل درونی و بیرونی متعددی مربوط است .
در اینجا قصد داریم نگاهی به مطالعات صورت گرفته راجع‌به تاثیر آب بر کار های متعدد تن داشته باشیم و آن‌گاه توضیح خوا‌هیم اعطا کرد که میزان آب محل ورود به تن , برای اشخاص متعدد چه‌طور می بایست محاسبه شود .
آیا نوشیدن آب بسیار , می‌تواند تراز انرژی ما‌را ارتقا داده و تلاش مغز مارا بهبود ببخشد؟

مطالعات نشان می‌دهد که در صورتیکه ما طی روز در معرض خشکی باشیم , تراز انرژی و همینطور بازده فرضی ما کاهش میابد .
در یک کدام از پژوهش های انجام یافته روی زنان , مشاهده شد که بعداز دفع ۱٫۳۶ درصد از مایعات تن , هر دو وضعیت فوق یعنی کاهش بازده خیالی و کاهش تراز انرژی , پدیدار و آشکار شد .
مطالعات بیشتر نشان داده است که در‌حالتی که در اثر ورزش یا این که گرما , تن ما در گیر بی آبی میانگین ( تلف کردن آب به میزان حدود ۱ تا ۳ % وزن تن ) شود اثرات منفی روی کار های خیالی و مغزی ما خواهد گذاشت .
دیدنی است بدانید که خشکی میانگین , بر روی عمل های فیزیکی هم اثر می‌گذارد و تراز استقامت تن را کاهش می‌دهد .
آیا با نوشیدن آب می‌توانیم وزن خویش را کاهش دهیم؟

توده ای بر این باورند که نوشیدن آب دوچندان منجر ارتقا متابولیسم تن و همینطور کاهش اشتها میگردد .
مبتنی بر دو پژوهش انجام یافته , نوشیدن ۵۰۰ میلی لیتر آب , قادر است به صورت موقت , متابولیسم تن را حدود ۲۴ تا ۳۰ درصد ارتقا دهد . منبع ۸
محققین تقریب می زنند که نوشدین دو لیتر آب در یک روز , قادر است مصرف کالری را تا حدود ۹۶ کالری درطول روز ارتقاء دهد .
برای این خواسته خوبتر است آب خنک نوشیده شود . چرا‌که با نوشیدن آب خنک , تن بدون چاره به سوزاندن کالری و صرف انرژی برای گرم کردن آب و رساندن آن به دمای تن می‌شود .

یک تحقیق نشان میدهد میان کسانی که رژیم غذایی میگیرند , اشخاصی که قبلی از هر وعده ی غذایی نیم لیتر آب مینوشند , طی ۱۲ هفته , تا ۴۴ درصد بیشتراز سایرافراد وزن کم می نمایند . منبع ۹
خلاصه این‌که به حیث میرسد نوشیدن آب , خصوصا قبلی از وعده های غذایی , به صورت آشکارا منجر کاهش وزن می گردد , خصوصا در صورتیکه این عادت , با یک رژیم غذایی تندرست همراه باشد .
نوشیدن آب میتواند سبب ساز ارتقاء آهسته و موقت متابولیسم تن ما شود و نوشیدن آب حدود نیم ساعت گذشته از خوراک , سبب ساز می‌شود که به صورت خود کار کمتر خوراک بخوریم و کالری کمتری جذب کنیم .

آیا نوشیدن آب , سبب پیشگیری از بیماری ها می شود؟

بیماری های متعددی وجود دارا‌هستند که مستقیما نسبت به ارتقا نوشیدن آب عکس العمل نشان می دهند :
یبوست : بیشتر نوشیدن آب , سبب بهبود یبوست می‌شود . منبع ۱۰ , ۱۱ و ۱۲
سرطان : بعضی پژوهش ها نشان می دهند اشخاصی که آب بیشتری می‌نوشند , کمتر در معرض ابتلا به سرطان معده و روده ی بزرگ قراردارند . منبع ۱۳ , ۱۴ , ۱۵ و ۱۶
سنگ همه : افرادی که آب بیشتری مینوشند , کمتر به سنگ همه در گیر میشوند . منبع ۱۷ و ۱۸
آکنه و بی آبی پوست : به لحاظ میرسد نوشیدن آب کافی , به هیدراته شدن پوست و کاهش آکنه امداد می نماید .
روزمره چقدر آب بنوشیم؟

حقیقت این است که هیچ کس نمی تواند دقیقا بگوید که شما بایستی چقدر آب در طول روز بنوشید؟ پاسخ این سوال به عوامل متعددی مربوط است که برای هر شخص , گوناگون است .
می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن جان دار در لینک و پیوند زیر , با وارد کردن داده ها خودتان اعم از : سن و سال , قد و وزن , جنسیت , میزان کار های روزمره و میزان آب ومایعاتی که در طول روز میل می‌کنید , به صورت تخمینی , یک محاسبه از شرایط آب تن خودتان ببینید .
*

[ امتیاز : 4 ]